ВО "Свобода"

ENG

30 березня
Свободівці відзначили 145-річчя Миколи Міхновського на його батьківщині
Свободівці відзначили 145-річчя Миколи Міхновського на його батьківщині

30 березня 2018 року свободівці Згурівщини відзначили 145-річчя від дня народження ідейника незалежности України, одного з ідеологів українського націоналізму, організатора українського війська, відомого земляка Миколи Міхновського.

До дня народження великого українця у Згурівці відбувся патріотично-просвітницький захід за участи відомого кобзаря, лідера гурту "Хорея Козацька" Тараса Компаніченка; бандуриста, заслуженого артиста України Тараса Силенка; автора та виконавця українських пісень, відомого барда Володимира Самайди; командира комбатантського об'єднання "Легіон Свободи" Олега Куцина, депутата Київської обласної ради від ВО "Свобода" Євгена Чубука; голови фракції ВО "Свобода" у Згурівській районні раді Степана Кузьмича; автора, композитора і виконавця, волонтера Валерія Мартишка; народного хору "Джерело" Згурівського РБК.

Захід провів громадський діяч, історик, краєзнавець, президент Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль. Загалом у вечорі пам'яти Миколи Міхновського взяли участь майже 300 осіб.

Від імені свободівської родини Київщини Євген Чубук подарував комплекти із 15 книжок для 12 шкіл Згурівщини, Згурівського професійного ліцею, Згурівської районної бібліотеки та Згурівського БДЮТ. А всі сільські бібліотеки Згурівщини отримали також славнозвісну брошуру Міхновського "Самостійна Україна".

"Переконаний, що молоде покоління нащадків Міхновського слід виховувати і вчити любові до України не на голому ура-патріотизмі, а на реальних і захопливих прикладах українських героїв та геніїв", ‒ зазначив націоналіст.

Представників бібліотек та навчальних закладів Євген Чубук попросив розмістити отримані книжки на видному (виставковому) місці, аби протягом року діти і жителі Згурівщини мали можливість першочергово ознайомитися з цією літературою.

Крім того, до 145-ї річниці від народження автора "Самостійної України" та сторіччя від подій Української революції, депутат Київоблради запропонував 2018 рік оголосити роком Миколи Міхновського у Згурівському районі.

Довідка: Микола Іванович Міхновський, відомий український політичний і громадський діяч, публіцист, автор ідеї про самостійну Україну, перший ідеолог українського націоналізму, творець українського війська, автор проєкту Конституції України, ідеолог і провідник Братства тарасівців, член Братства самостійників. Народився в с. Турівка Полтавської губернії, тепер Згурівського району Київської области.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"