ВО "Свобода"

ENG

3 квітня
Іванківські свободівці продовжують відстоювати інтереси громади району
Іванківські свободівці продовжують відстоювати інтереси громади району

3 квітня 2018 року голова Іванківської районної організації ВО "Свобода", голова фракції націоналістів в Іванківській районній раді Олег Береговий подав заяву до Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконним та скасування Розпорядження голови Київської облдержадміністрації від 22 березня 2018 року № 196 "Про затвердження переліку об'єктів соціального призначення, на спорудження (будівництво) яких спрямовуються кошти в обсязі 10% від загальної кошторисної вартості будівництва ЦСВЯП (Централізоване сховище відходів ядерного палива з вітчизняних атомних електростанцій). Аналогічний позов подав депутат Іванківської селищної ради Сергій Костюченко.

Згідно зі статтею 3 Закону України "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проєктування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій" замовник будівництва централізованого сховища спрямовує кошти в обсязі 10% від загальної кошторисної вартости будівництва на спорудження об'єктів соціяльного призначення у місті Славутичі, Іванківському і Поліському районах Київської області згідно з переліком, затвердженим Київською обласною державною адміністрацією.

Відповідно до розпорядження має бути спрямовано 85 млн грн на об'єкти соціяльного призначення Іванківського району. Однак у КОДА вирішили, що найнеобхідніші об'єкти у районі ‒ два мости у зоні відчуження, в селах Черевач та Залісся, які запланували реконструювати за ці гроші. Інтереси та побажання жителів Іванківського району ‒ найбільш постраждалого від аварії на ЧАЕС ‒ при цьому ніяк не враховані.

"Ситуація, яка виникла зараз, ще раз продемонструвала ставлення влади до громади району. Чиновники не лише не почули нашу позицію проти будівництва, а ще й на обласному рівні визначили, на які об'єкти і скільки мільйонів потрібно спрямувати Іванківському району. Причому так, щоб жителі цього навіть не відчули! Села Залісся та Черевач зняті з обліку в 1999 році у зв'язку з відселенням мешканців із зони відчуження ЧАЕС, про спорудження яких об'єктів соціяльного призначення може йти мова? Для кого? об'єкти соціяльно-культурного призначення мають бути узгоджені з територіяльними громадами Іванківського району, і лише після цього подані у загальному списку. Вважаю, що відповідне розпорядження суперечить Закону, завдає шкоди, порушує права українців, жителів Іванківського району, інтереси яких я представляю. Тому у судовому порядку буду їх відстоювати та вимагати скасувати це розпорядження голови КОДА", ‒ заявив депутат Іванківської райради свободівець Олег Береговий.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"