ВО "Свобода"

ENG

30 березня
Завдяки голові фракції ВО "Свобода" Юрію Коваленку у Василькові новини будуть показувати виключно українською мовою
Завдяки голові фракції ВО "Свобода" Юрію Коваленку у Василькові новини будуть показувати виключно українською мовою

30 березня 2018 року депутати Васильківської міської ради підтримали пропозицію голови фракції ВО "Свобода" Юрія Коваленка внести зміни до Програми висвітлення діяльності міської ради, зазначивши там, що мовою поширення інформації про діяльність Васильківської міської ради та її виконавчих органів є виключно українська мова.

24 листопада 2017 року Васильківська міська рада підтримала Програму висвітлення діяльности Васильківської міської ради та її виконавчих органів в електронних засобах масової інформації на 2018 рік. Відповідно до цієї програми за рахунок коштів міського б'юджету така діяльність висвітлюється у мережі Інтернет на офіційному веб-сайті міської ради та на місцевих телевізійних каналах.

У цій програмі зазначалося: "Мова поширення інформації про діяльність Васильківської міської ради та її виконавчих органів визначається статтею 24 Закону України "Про засади державної мовної політики"". Цей Закон є більш відомий як "Закон Колісніченка-Ківалова", або "Закон про регіональні мови". Відповідно до цього Закону забезпечується можливість вести телевізійні програми російською та иншими мовами.

28 лютого 2018 року Конституційний Суд України нарешті визнав неконституційним цей ганебний для України закон. Тому Юрій Коваленко запропонував внести відповідні зміни до міської програми, щоб усі телевізійні передачі вели виключно українською мовою.

Цю пропозицію депутати підтримали майже одностайно.

"Саме мова є унікальним ідентифікатором нації. Без власної мови не може існувати жоден народ. Сотні років наші пращури зберігали та несли крізь віки цей безцінний Божий дар ‒ нашу рідну українську мову. За неї боролись, за неї віддавали життя. Тому ми, нащадки, маємо докласти усіх зусиль задля того, щоб наша мова жила, розвивалася та лунала скрізь, де це лише можливо. Я особисто є українцем і хочу дивитися та читати новини про своє місто своєю рідною мовою, а не мовою чужинців-загарбників. Єдиною державною мовою в Україні була, є і буде лише наша рідна солов'їна неповторна милозвучна українська мова", ‒ прокоментував подію Юрій Коваленко.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"