ВО "Свобода"

ENG

30 березня
Фракція ВО "Свобода" у Васильківській міській раді засуджує дії перших посадових осіб Республіки Польща, спрямовані проти України
Фракція ВО "Свобода" у Васильківській міській раді засуджує дії перших посадових осіб Республіки Польща, спрямовані проти України

30 березня 2018 року під час пленарного засідання Васильківської міської ради голова фракції ВО "Свобода" Юрій Коваленко з трибуни міської ради виголосив заяву, якою засудив дії перших посадових осіб Польської Республіки, спрямовані на погіршення стосунків між Україною та Польщею.

"Сейм та Сенат Республіки Польща ухвалили закон про внесення змін до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких инших законів, норми якого спрямовані проти України та українців.

Українські національно-патріотичні організації засуджують цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт.

Кинуті українцям звинувачення, які є абсурдними й нікчемними з точки зору історії та міжнародного права, збурили українське суспільство і посилили напругу в міждержавних стосунках.

Заборона "бандерівської ідеології" ‒ це заперечення права українців на власну державність і національну гідність. Положення цих змін повторюють кремлівські пропагандистські кліше щодо вигаданих злочинів українських націоналістів. А за їх спростування передбачають позбавлення волі до трьох років.

Впровадження цих змін буде прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіяльних претензій, в частині визначення території Галичини як "Східної Малопольщі". Впровадження цього законопроєкту становить загрозу для українців незалежно від громадянства.

Такі рішення польського Сейму та Сенату ‒ це безпрецедентна образа, що відбулася на тлі спроб України побудувати добросусідські відносини з Польщею. Союз України та Польщі ‒ ядро Балто-Чорноморської осі ‒ опиняється під загрозою через дії польського політикуму.

Для всіх очевидно, що виграє від цього спільний ворог ‒ Москва!

В той час, як Україна спливає кров'ю, безвідповідальні польські політики підступно б'ють у спину. Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами "Слава Україні! ‒ Героям слава!". Саме ці бандерівці стоять також в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди.

Українці поважають право поляків бути патріотами своєї держави, право шанувати своїх героїв і очікують на таку саму повагу. Тому не смійте ставити українську націю перед вибором, хто її герої!

Звертаємося до нинішньої польської влади: пам'ятайте слова Пілсудського про те, що не може бути вільної Польщі без незалежної України. Уявна перемога над українцями в минулому стане серйозною поразкою для Польщі в майбутньому. Бо кожен удар у спину Україні завжди закінчувався трагічно для самих поляків.

Польська інтелігенція виступила з засудженням цього закону, вважаючи його впровадження загрозою для освіти, науки, свободи слова, а також стану міждержавних стосунків.

Вимагаємо від Президента Республіки Польща Анджея Дуди зайняти виважену добросусідську позицію та заветувати зміни до закону "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких инших законів.

Знайте: ми не мовчатимемо й адекватно реагуватимемо на провокативні дії частини польського політикуму, який зазіхає на українську гідність, принижуючи наших героїв", ‒ зазначив у заяві Юрій Коваленко.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"