ВО "Свобода"

ENG

30 березня
Червоно-чорний прапор майорітиме у Василькові
Червоно-чорний прапор майорітиме у Василькові

30 березня 2018 року відбулася сесія Васильківська міської ради, на якій депутати підтримали ініціятиву голови фракції ВО "Свобода" Юрія Коваленка піднімати червоно-чорний прапор у певні дати, пов'язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам'яті героїв.

Згідно з рішенням прапор будуть піднімати:

- на міському Будинку культури;

- приміщенні виконкому;

- біля пам'ятника Т. Г. Шевченку;

- біля пам'ятника Декабристам та на усіх будівлях, де розташовані державні та міські органи влади.

Прапор будуть піднімати:

- 1 січня ‒ день народження голови Проводу ОУН ‒ Степана Бандери;

- 3 лютого ‒ створення ОУН;

- 5 березня ‒ річниця з дня смерти генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича;

- 21 травня ‒ День пам'яті жертв політичних репресій;

- Четверта неділя травня ‒ Свято Героїв;

- 14 червня ‒ день народження полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця;

- 30 червня ‒ Проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича;

- 30 липня ‒ створення УВО;

- 14 жовтня ‒ День захисника України, день створення УПА.

"Червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу почали використовувати ще запорозькі козаки, про що свідчить його зображення на відомій картині "Запорожці пишуть листа турецькому султану". У подальшому прапор використовували і воїни УПА, і воїни УНР та инші борці за незалежність України. Зараз його активно використовують сучасні Герої України ‒ воїни російсько-української війни, які захищають нашу державу на Донбасі. Зокрема, червоно-чорний прапор майорів над Донецькому аеропорту, де наші герої багато місяців захищали землю від загарбників", ‒ зазначив у своєму виступі Юрій Коваленко під час розгляду питання.

Цю ініціятиву підтримали 24 депутата з 34 присутніх. Не проголосували за пропозицію деякі депутати від "Опозиційного блоку", БПП "Солідарність", "УкрОПу" та "Сили людей".

"Підтримка цього рішення свідчить про остаточну відмову у Василькові від комуністичного минулого та перехід до розвитку новітньої історії", ‒ коментує рішення голова фракції ВО "Свобода" Юрій Коваленко.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"