ВО "Свобода"

ENG

29 січня
У Василькові націоналісти провели смолоскипний марш з нагоди 100-річчя бою під Крутами
У Василькові націоналісти провели смолоскипний марш з нагоди 100-річчя бою під Крутами

29 січня 2018 року Васильківська організація ВО "Свобода" спільно з "Національним корпусом" та ГО "Права молодь Київщини" провела смолоскипний хід, щоб відзначити 100-річчя легендарного бою під Крутами.

Учасники заходу зібралися на центральній вулиці міста і рушили до пам'ятника Тарасові Шевченку. Там отець Ігор з єдиної у Василькові православної церкви Київського патріярхату відправив панахиду за полеглими крутянцями та всіма воїнами, які віддали своє життя за Україну. Потім відбувся мітинг, під час якого виступали представники різних націоналістичних сил. Також слово було надано голові Васильківської організації ВО "Свобода", депутату Васильківської міської ради, голові фракції ВО "Свобода" у Васильківській міській раді Юрію Коваленку.

"29 січня ми уже втретє у нашому місті зустрічаємося, щоб відзначити чин воїнів-крутянців. Незадовго до сьогоднішнього дня, під час підготовки до заходу мене запитали, чому ми так відзначаємо цей день, адже після нього відбулося багато инших подій, які, на думку багатьох людей, є важливішими. Тож хотілось би пояснити важливість сьогоднішнього заходу. Незадовго до бою під Крутами було прийнято IV Універсал, яким було проголошено незалежність першої незалежної держави ‒ Української Народної Республіки. Нарешті українці отримали те, про що вони мріяли століттями ‒ свободу. Відразу після проголошення Україною незалежности знайшлися ті, хто зажадав відібрати її. Як завжди це була російська навала, яка сотні років тримала українців у неволі. Тому воїни-крутянці одні з перших, хто зі зброєю у руках виступив проти нового загарбання України. Тому ми, українці, не маємо соромитись заявляти, що незалежність України існує не 26 років, як це нам було нав'язано совєцькою владою, а 100 років. Тому 22 січня 2018 року народні депутати від ВО "Свобода" зареєстрували законопроєкт, яким встановлюється, що сучасна Україна є правонаступницею УНР. Близько місяця тому народні депутати від ВО "Свобода" також зареєстрували законопроєкт, яким пропонується запровадити в Україні кримінальну відповідальність за публічне заперечення Голодомору. І коли я, як депутат Васильківської міської ради, подав проєкт рішення про звернення до президента, прем'єра та очільника парламенту з вимогою підтримати цей законопроєкт, то навіть у нашому місті знайшлося два депутата міськради, які відмовилися підтримувати ініціятиву. Тому маємо ситуацію, коли наш ворог ніби десь далеко за кордоном, але він також і у нашому місті. Тому лише разом, сконсолідувавшись, спільними зусиллями та наполегливою боротьбою ми зможемо здобути ту Україну, про яку нам заповідав Тарас Шевченко та Микола Міхновський ‒ "Одна, єдина, неподільна, вільна, самостійна Україна від гір Карпатських аж по Кавказькі", ‒ наголосив у своєму виступі Юрій Коваленко.

Націоналісти завершили акцію виконанням державного славня України.

Відзначимо, що міська влада вчергове повністю проігнорувала цей захід.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"