ВО "Свобода"

ENG

29 червня 2017
Фракція ВО "Свобода" у Васильківській міській раді бореться за вільний доступ містян до річки Стугна
Фракція ВО "Свобода" у Васильківській міській раді бореться за вільний доступ містян до річки Стугна

Напередодні у Василькові один з місцевих жителів зробив спробу почати будівництво у міському парку, що розташований поблизу річки Стугна. Щоб запобігти цьому, місцева громада організувала збори, на які запросила депутатів міської ради, головного архітектора, начальника Васильківської ДАБІ та ЗМІ.

Згодом на засіданні Васильківської міської ради було створено тимчасову депутатську комісію, завданнями якої було дослідити, чи забезпечено вільний доступ містян до річки та вчинити усі можливі дії, у межах своєї компетенції, задля вільного доступу громади до берегів водойми.

Головою цієї комісії було обрано секретаря фракції ВО "Свобода" Ярослава Крившу. Також до комісії увійшов голова фракції ВО "Свобода" Юрій Коваленко.

Після декількох засідань та детального вивчення питання комісія встановила, що у цій парковій зоні розміщено шість земельних ділянок, які перебувають у приватній власності різних громадян, та одна земельна ділянка площею 5, 5 га в оренді. Також комісія встановила, що на берегах річки Стугна розміщено два готельно-розважальних комплекси: "Бабай", власником якого є чинний депутат міської ради від "Опозиційного блоку" Олег Мазепа, та "Avalon". Обидва комплекси значно перекривають береги річки та заважають вільному доступу до водойми.

Опрацювавши усі питання, комісія на своєму останньому засіданні ухвалила рішення, яким рекомендувала міській раді підтримати наступні рішення:

1. Повернути земельні ділянки, що у парковій зоні, у власність громади;

2. Заборонити будь-яке будівництво у цій парковій зоні;

3. Розірвати договір оренди на земельну ділянку, площею 5, 5 га, що у цій парковій зоні;

4. Зобов'язати власників готельно-розважальних комплексів "Бабай" та "Avalon" надати вільний доступ до річки усім мешканцям міста;

5. Доручити Васильківському відділу Держбудконтролю обстежити 50-метрову зону річки Стугна та, у разі виявлення порушень, надати порушникам приписи на усунення порушень.

Під час розгляду цього питання на сесії голова фракції ВО "Свобода" Юрій Коваленко також додав, аби відділ Держбудконтролю прозвітував про результати виконання цього рішення на наступній черговій сесії міської ради.

За це рішення депутати проголосували майже одностайно.

"Фракція ВО "Свобода" гарантує доведення цього питання до кінця. Ми не зупинимося доки береги нашої славної річки Стугна не будуть вільні для громади міста", ‒ прокоментував голова фракції ВО "Свобода" Юрій Коваленко.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"