ВО "Свобода"

ENG

30 квітня 2017
Свободівці Фаствщини вшанували подвиг героїв-холодноярців
Свободівці Фаствщини вшанували подвиг героїв-холодноярців

29-30 квітня 2017 року націоналісти Фастівщини під керівництвом голови Фастівської районної організації ВО "Свобода" Юрія Горбинка традиційно взяли участь у заходах із вшанування видатних подій та пам'яті героїв-холодноярців, які загинули у визвольних змаганнях з одвічним ворогом українців ‒ московським загарбником та їхніми посіпаками.

"Холодний Яр ‒ це місце такої собі енергетичної зарядки для нинішніх націоналістів та захисників рідної землі від варвара-москаля в сучасній московсько-українській війні. І для нас це велика честь ‒ взяти участь у цьогорічних, ювілейних заходах, присвячених також і до сторіччя української революції. Велика шана загиблим Героям Холодного Яру і за те, що сучасні українці мають змогу вшановувати ще одну велику сторінку великої, переможної Книги української історії", ‒ зазначив Юрій Горбинко.

Це місце стало осередком українського повстанського руху проти загарбників різного штибу, який очолювали брати Чучупаки.

Через свою географічну місцевість та своєрідну романтику, зіткану з пережитків середньовіччя, Холодний Яр становив для совєцької влади неприступну фортецю.

Холодноярська Республіка проіснувала до 1922 року, коли большевики обманом заманили холодноярських отаманів у засідку. Проте навіть у полоні, в стінах Київської в'язниці, ватажки повстанців перебили охорону, захопили зброю і спробували звільнитися. Під час нерівного бою всі вони загинули смертю героїв.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"