ВО "Свобода"

ENG

30 березня 2017
Вишгородська міськрада провалила звернення до керівництва держави щодо розгону блокади ОРДЛО
Вишгородська міськрада провалила звернення до керівництва держави щодо розгону блокади ОРДЛО

30 березня 2017 року після розгляду половини питань порядку денного Вишгородської міськради було оголошено перерву, після якої не вистачило депутатів для утворення кворуму. Нерозглянутими лишились 20 питань порядку денного. Сесію фактично зірвали та вимушено перенесли на 4 квітня. Впродовж усього засідання фракція ВО "Свобода" була присутня в повному складі.

До порядку денного депутати Вишгородської міської ради внесли проєкт звернення до президента, очільника парламенту та прем'єра з приводу подій, які відбулися 13 березня 2017 року на станції Кривий Торець, а саме силового розгону блокади торгівлі з ОРДЛО.

Наступного дня після тих подій фракція ВО "Свобода" у Вишгородській міській раді спробувала скликати позачергову сесію, але голосів депутатів не вистачило. Відповідне звернення включили як проєкт рішення на чергову сесію. Звернення з трибуни зачитала голова націоналістичної фракції Валентина Парчук.

У своєму виступі свободівка зауважила: "Ми повинні раз і назавжди поставити всі крапки над "і", назвавши війну війною, а не АТО, та нарешті припинити торгівлю з окупантом. Ми живемо тут спокійно, але щодня там втрачаємо синів. І справа честі ‒ прийняти це звернення".

Зрештою, міська рада так і не спромоглася підтримати звернення ВО "Свобода" ‒ 5 утрималось, 9 не голосували і лише 13 депутатів проголосували "за".

На сесії вчергове розглянули питання змін до статуту КП "Газета Вишгород". Це питання викликало бурхливу дискусію, адже зміни до документу, запропоновані юристами міської влади, викликали багато запитань. Зокрема, в тій частині, де йдеться про звільнення Головного редактора і директора. На думку керівництва газети, під виглядом "реформування" міська влада намагається запровадити цензуру та позбутися головного редактора, який дозволяє друкувати в газеті статті опозиційного характеру. В результаті голосування і цього разу зміни до статуту не були підтримані.

Слід зауважити, що 31 березня не вийшов друком черговий номер газети "Вишгород", який мав повідомити про поведінку обранців громади.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"