ВО "Свобода"

ENG

28 березня 2017
Згурівська райрада засудила розгін блокувальників ОРДЛО
Згурівська райрада засудила розгін блокувальників ОРДЛО

28 березня 2017 року на черговій сесії Згурівська районна рада підтримала звернення, яке ініціювала фракція ВО "Свобода", до вищих органів влади щодо припинення торгівлі з окупантами та ситуації, що склалася у зв'язку із силовим розгоном ветеранів війни, які блокували торгівлю з окупованими районами Луганської та Донецької областей.

Незважаючи на розбіжності у поглядах, депутати підтримали всі вимоги свободівців у Згурівській районній раді.

Зокрема, у зверненні, яке адресоване президенту, голові парламенту та прем'єру, депутати засудили силовий розгін блокувальників у Кривому Торці, закликали припинити переслідування й закрити кримінальні провадження щодо затриманих, а також звернулися з вимогою до МВС України та Антитерористичний центру СБУ утриматися від силового протистояння всередині країни.

Крім того, за силовий розгін блокувальників торгівлі з ОРДЛО, депутати Згурівської райради закликали відправити у відставку заступника голови Національної поліції України В'ячеслава Аброськіна, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, керівника АТЦ СБУ Віталія Малікова.

Фракція ВО "Свобода" у райраді аргументовано переконала підтримати вимогу визнати так зване АТО ‒ війною, яку проти України веде країна-агресор ‒ Російська Федерація, а також припинити будь-які стосунки з ОРДЛО як злочинним терористичним угрупуванням, ухваливши закон "Про тимчасово окуповану територію України".

Водночас у своєму зверненні Згурівська райрада вимагає від депутатів Верховної Ради України ухвалити закон №2066а "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України", а також закликає заборонити торгівлю товарами російського виробництва в Україні.

У зверненні згадали й про бізнес країни-агресора, який успішно працює й процвітає в Україні. Зокрема, депутати Згурівщини закликали взяти під контроль держави України стратегічні об'єкти, які перебувають в руках російського капіталу, націоналізувати стратегічні підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни та регіонів і контролюються російським капіталом.

Нагадаємо, 16 березня Київська обласна рада не підтримала ініціятиву депутатів з визнання окремих районів Луганської та Донецької областей (ОРДЛО) територіями, тимчасово окупованими Російською Федерацією.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"