ВО "Свобода"

ENG

16 березня 2017
Київська облрада підтримала ініціятиву свободівців щодо заборони закупівлі автобусів російського виробництва
Київська облрада підтримала ініціятиву свободівців щодо заборони закупівлі автобусів російського виробництва

16 березня 2017 року Київська обласна рада підтримала звернення депутата від фракції ВО "Свобода" Євгена Чубука до Президента України, Голови Верховної ради, Прем'єр-міністра України, Голови СБУ та Секретаря РНБО із закликом заборонити закупівлю автобусів російського виробництва за програмою "Шкільний автобус", розібратися із причинами різкого здорожчання автобусів українського виробництва та вжити заходів щодо підтримки національного виробника.

Окрім того, за ініціятиви "Свободи" депутати закликали керівництво держави заборонити ввезення будь-яких товарів, що виробляються на території окупанта ‒ Російської Федерації ‒ до закінчення бойових дій за участи військовослужбовців РФ у Донецькій та Луганській областях, підтримки Росією сепаратизму на території України та повного відновлення територіяльної цілісности України.

"Виявляється, що шкільні автобуси марки "ПАЗ" виготовляють на Павлівському автозаводі в Російській Федерації. Потім ці автобуси готовими на 95% завозять до Харкова і переобладнують як шкільні. В Україні їм лише замінюють сидіння, прикріплюють ремені безпеки, встановлюють сигнальні маячки, кріплять новий логотип та наклейку "Шкільний автобус". У результаті замість російського "ПАЗ" російські бізнесмени під маркою ПАЗ "Мрія" продають їх Україні. Вартість кожного такого транспортного засобу ‒ понад 1 млн грн. Разом з тим, відомо, що за адресою в Харкові, де за документами нібито виробляють автобуси, насправді немає виробничих площ, а є тільки старий закритий кінотеатр", ‒ пояснив Євген Чубук.

Обурення викликає той факт, що підприємство "ПАЗ" входить до великого холдингу, який, окрім транспортних засобів, виготовляє і військову техніку для російської армії.

"Ситуація ‒ аморальна: у той час, коли українські воїни гинуть від російської зброї на війні, держава за б'юджетні кошти купує товари в агресора, який за виручені кошти продовжує виробляти зброю, щоб убивати українців. Дякую колегам-депутатам за підтримку!

Більше того, на сьогодні російський "ПАЗ" уже зайняв майже чверть українського ринку автобусів. А де ж цей час підтримка національного автомобілебудування? Вітчизняні підприємства пропонують автобуси кращої якості, значно економніші, які також можуть використовуватися як шкільні.

"Чому ж тоді на торгах перемагають не вітчизняні виробники? І як могло так статися, що до тендерів допускають окупанта? Ми також хочемо знати, чому зростання ціни на деякі українські шкільні автобуси відбулося саме після закладення в державний бюджет субвенції на їхню закупівлю. Це справді важливе рішення! Чекаємо на адекватну реакцію влади",‒ підсумував націоналіст.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"