ВО "Свобода"

ENG

16 березня 2017
Фракція "Свободи" в Київській облраді засуджує торгівлю влади на крові
Фракція "Свободи" в Київській облраді засуджує торгівлю влади на крові

16 березня 2017 року під час засідання сесії Київської обласної ради голова націоналістичної фракції, очільник Київської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Сабій виголосив заяву з приводу подій на станції Кривий Торець, що на Донеччині, які мали місце 13 березня цього року.

Свободівці озвучили низку вимог до керівництва держави, які обласна рада так і не спромоглася підтримати.

Подаємо повний текст заяви націоналістів.

"13 березня 2017 року напередодні дня Добровольця, влада зробила черговий кривавий "подарунок" усім патріотам України, які допомагають протистояти та боротися з російською окупацією на сході України.

Силами СБУ і "КОРД" було розбито редут "16 добровольчого батальйону" у Кривому Торці. При цьому проти мирних громадян застосовувались БТРи і вогнепальна зброя. Багатьох людей було побито, є важкопоранені. Внаслідок брутальних дій силовиків постраждали мешканці Київщини, у тому числі білоцерківські свободівці Олександр Скопець та Володимир Янковський, які є активними учасниками Революції гідности.

Фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Київській обласній раді засуджує такі дії цієї влади. Влади бариг, для якої бізнес ‒ понад усе, і байдуже, що він на крові.

Усвідомлюючи свій злочин, а також намагаючись зменшити резонанс від подій у Кривому Торці, 15 березня 2017 року РНБО прийняла рішення про припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями Донбасу. Рішення РНБО ‒ це фейкове гібридне рішення, яке по своїй суті є нічим іншим, як торгом за повернення захоплених підприємств Рінату Ахметову. Але в рішенні жодним словом не обмовлено про звільнення наших полонених та заручників. Таке рішення не є поступкою вимогам української громади.

Виражаючи волю виборців Київщини та громадських активістів вимагаємо:

- закрити кримінальні провадження проти учасників блокади торгівлі зо купованими територіями Донбасу;

- звільнити із займаних посад Міністра внутрішніх справ України А. Авакова та заступника голови Національної поліції України В. Аброськіна, керівника АТЦ СБУ В. Малікова;

- визнати законодавчо російську агресію проти України війною та прийняти закон про тимчасово окуповану територію України;

- вимагаємо від депутатів Верховної Ради України прийняти законопроект №2066а "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України" зареєстрований 16.06.2015 року;

- заборонити торгівлю товарами російського виробництва в Україні;

- позбавити банки Російської Федерації ліцензії та права працювати на території України, заблокувати російські платіжні системи".

Депутати Київської облради не підтримали свободівське звернення. Загалом за нього проголосували 18 депутатів.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"