ВО "Свобода"

ENG

11 березня 2017
У Боровій націоналісти Київщини відзначили 203-й день народження Тараса Шевченка
У Боровій націоналісти Київщини відзначили 203-й день народження Тараса Шевченка

11 березня 2017 року націоналісти в селищі Борова, що на Фастівщині, відзначили день народження Пророка української нації Тараса Григоровича Шевченка.

Заходи відбулися біля пам'ятника великому Кобзареві, який минулого року спорудили з ініціятиви націоналістів та переважно за кошти свободівців Київщини.

Урочистості розпочалися зі слова Божого, з молитви, в якій місцевий священник отець Юрій Юрченко разом із присутніми пом'янули вічну душу безсмертного Тараса. По завершенні молитви борівці разом із хором Будинку культури заспівали славень України та поклали до меморіяла квіти.

Громада хвилиною мовчання пом'янула всіх українських героїв, які загинули за незалежність України від часів Київської Руси до героїв новітньої московсько-української війни.

Як наголосив керівник Фастівської районної організації ВО "Свобода" Юрій Горбинко, дуже символічно, що рівно рік тому розпочалися заходи зі збору коштів, розробки проєкту та втілення його вжиття, а сьогодні вже відбулося перше відзначення Шевченківських днів біля новозбудованого пам'ятника.

Під час виступу селищний голова Дмитро Босой відзначив Юрія Горбинка та Андрія Гладченка (керівника ГО "Громадський актив селища Борова") почесними грамотами та від імені борівської громади, подякував їм за велику роботу, яка була проведена, щоб Борова мала свого Тараса. До привітань приєднались також голова Київської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Сабій та голова Фастівської міської організації ВО "Свобода" Геннадій Яковюк.

"Народився Тарас Шевченко в дуже складний час для України. 1814 рік ‒ тридцять дев'ять років, як знищена Запорізька Січ, останній гетьман Кирило Разумовський ‒ позбавлений гетьманства, народ загнаний у тяжке рабство, колишня старшинська еліта стала колаборантами і добивається дворянських титулів у московського царя, цвенькає по-расєйські.

Тарас Шевченко став тим світлим променем, щоби український народ не згинув. Він дійсно був не просто художником чи літератором, а став Пророком української нації. Його літературні твори та художнє надбання були лише формами донесення його пророчих слів. Як Ісус Христос проповідував притчами, так Тарас Шевченко проповідував своїми віршами та картинами. Він народився кріпаком, але визволив український народ від кріпацтва, від рабства духу і на сторожі біля українського народу він поставив слово. Шевченко є фундатором української держави, він вивів формулу, що українська нація ‒ це кровно-духовна спільнота живих, мертвих і ненароджених. Власне Шевченко нам сказав, що треба робити: "Борітеся ‒ поборете, Вам Бог помагає"; не скиглити, не плакати, а боротися. Шевченко поклав своє життя на вівтар свободи та незалежности України, відродив провідну верству українського народу, показав, що Україна була, є, і буде. Не було б Тараса не було б УНР, не було б ЗУНР, не було б Січових Стрільців, армії УПА та й, взагалі, нас з Вами. І тоді, коли ми з Вами будемо гідними великого Кобзаря, ми будемо мати одну солов'їну українську мову, одну помісну українську церкву та свою українську владу, а не "рабів, підстилок, грязь Москви та варшавського сміття", яке є і зараз при владі, яка тільки те і робить, що сміється з нас. Ми гідні мати свою українську владу!" ‒ зазначив керівник Київської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Сабій.

Згодом з віршами Шевченка виступили учні Борівської середньої школи. Місцевий хор виконав низку пісень на слова великого Кобзаря.

На закінчення заходу присутні заспівали Тарасовий "Заповіт" та подякували організаторам дійства, за те свято, яке отримала Борова.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"