ВО "Свобода"

ENG

10 лютого 2017
Свободівці Згурівщини домоглися повернення 70 га землі, яку незаконно відібрали у героїв російсько-української війни
Свободівці Згурівщини домоглися повернення 70 га землі, яку незаконно відібрали у героїв російсько-української війни

Після більше ніж дворічної боротьби свободівці Згурівщини домоглися повернення 70 га землі, яку чиновники незаконно відібрали у героїв московсько-української війни та з численними порушеннями законодавства віддали в оренду на 49 років псевдофермеру з Черкаської области.

З ініціятиви свободівців ‒ голови Згурівської РДА Степана Кузьмича та голови Згурівської районної ради VI скликання Євгена Чубука ‒ ці земельні ділянки ще в 2014 році резервували під будівництво житла для героїв московсько-української війни.

Коли з'ясувалося, що землю ветеранів віддали у пожиттєву оренду жителю Черкаської области, свободівці Згурівщини розпочали боротьбу за її повернення.

Так, на численні звернення та акції відреагували правоохоронні та органи, що здіюснюють відповідний контроль. Зокрема, законність надання в оренду згурівської землі перевіряла Держсільгоспінспекція у Київській області, за результатами перевірки якої було виявлено чисельні порушення, що стало підставою для пред'явлення позову прокуратурою.

Відомо, що цю тему неодноразово висвітлювали національні медія, зокрема програма "Люстратор 7.62" та "Дембель" телеканалу "2+2", телеканал "ICTV" та инші ЗМІ.

Завдяки зверненню Київської обласної ради, яке ініціював депутат від Згурівщини, член фракції ВО "Свобода" Євген Чубук, відповідач у справі ‒ Держгеокадастр у Київській області у повному обсязі визнав позовні вимоги прокуратури.

У суді прокуратура довела, що земельне відомство Київської області з численними порушеннями вимог законодавства передало в оренду на 49 років земельні ділянки державної власности для ведення фермерського господарства на території Згурівського району жителю Черкащини.

Зокрема, псевдофермер не обґрунтував бажані розміри земельних ділянок, не зазначив перспективи діяльности фермерського господарства. Крім того, у ході розгляду справи було виявлено, що орендар із Черкаської области на цих земельних ділянках самостійно не працює, а передоручив обробляти землю місцевому підприємцю.

Зваживши на численні порушення, 8 лютого 2017 року суд ухвалив справедливе й логічне рішення ‒ визнав недійсними накази ГУ Держземагенства у Київській області та договори оренди землі, а також скасував їх державну реєстрацію.

Понад те, на думку Євгена Чубука, боротьба за цю землю не закінчилася.

"Це дійсно важлива перемога! Хоча й не кінцева. Переконаний, що представники псевдофермера із Черкащини будуть оскаржувати це рішення. Тому попереду ще апеляція, яку також потрібно вистояти! Тримаймося купи! Борімося ‒ поборемо, нам Бог помагає!", ‒ зазначив націоналіст.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"