ВО "Свобода"

ENG

29 січня 2017
У Василькові "Свобода" провела смолоскипний марш не честь героїв Крут
У Василькові "Свобода" провела смолоскипний марш не честь героїв Крут

29 січня 2017 року Васильківська міська організація ВО "Свобода" спільно з "Правим сектором" провела смолоскипний хід, щоби вшанувати воїнів-крутянців, які віддали своє життя у бою під Крутами.

О 18:00 учасники маршу зібралися на центральній площі Василькова. Звідти організованою колоною, тримаючи смолоскипи, активісти вирушили до пам'ятника Тарасові Шевченку.

У парку Шевченка відбувся мітинг, під час якого виступили голова Васильківської організації ВО "Свобода", голова фракції ВО "Свобода" у Васильківській міській раді Юрій Коваленко, голова "Правого сектора" Василькова Андрій Шевченко, герой Майдану Юрій Пономаренко, голова громадської організації "Права молодь міста Василькова" та інші активісти.

"Рівно 99 років тому, 29 січня 1918 року, відбулася подія, яка стала символом незламности духу української нації, яка стала символом жертовности. Рівно 99 років тому відбувся бій на залізничній станції "Крути" між близько 300 студентами-добровольцями проти декількох тисяч найманих професійних вояків під керівництвом генерала Муравйова. Незадовго до цього бою прибула українська розвідка, яка доповіла, що ворог уже наближається, що він у декілька разів переважає українські сили. Але жоден із них не здригнувся, жоден із них не склав зброї. Усі вони виступили на бій. Адже вони знали, що назад відходу немає. Бо за їх спиною Київ, а, захопивши Київ, большевики захоплять всю Україну", - зазначив у своєму виступі Юрій Коваленко.

Після виступів лідерів організацій та місцевих активістів, націоналісти закінчили захід виконанням Державного Гімну України.

Відео з події: youtube.com.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"