ВО "Свобода"

ENG

1 березня
Ігор Сабій: Ніхто не сміє ставити українську націю перед вибором, хто її Герої!
Ігор Сабій: Ніхто не сміє ставити українську націю перед вибором, хто її Герої!

1 березня 2018 року перед початком позачергової сесії Київської обласної ради голова фракції "Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ігор Сабій виголосив заяву із засудженням ворожих Польщі до України у зв'язку зі змінами до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів. Подаємо текст заяви націоналіста вцілому.

Сейм та Сенат Республіки Польща ухвалили закон про внесення змін до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів, норми якого спрямовані проти України та українців.

Українські національно-патріотичні організації засуджують цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт.

Кинуті українцям звинувачення, які є абсурдними й нікчемними з точки зору історії та міжнародного права, збурили українське суспільство і посилили напругу в міждержавних стосунках.

Заборона "бандерівської ідеології" ‒ це заперечення права українців на власну державність і національну гідність. Положення змін до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів повторюють кремлівські пропагандистські кліше щодо вигаданих злочинів українських націоналістів. А за їх спростування передбачають позбавлення волі до трьох років.

Впровадження змін до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів буде прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіальних претензій, в частині визначення території Галичини як "Східної Малопольщі". Впровадження цього законопроекту становить загрозу для українців незалежно від громадянства.

Такі рішення польського Сейму та Сенату ‒ це безпрецедентна образа, що відбулася на тлі спроб України побудувати добросусідські відносини з Польщею. Союз України та Польщі ‒ ядро Балто-Чорноморської осі ‒ опиняється під загрозою через дії польського політикуму.

Для всіх очевидно, що виграє від цього спільний ворог ‒ Московія!

В той час, як Україна спливає кров'ю, безвідповідальні польські політики підступно б'ють у спину. Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами "Слава Україні! ‒ Героям слава!". Саме ці бандерівці стоять також в обороні Польщі, Європи та всього світу від московської орди.

Українці поважають право поляків бути патріотами своєї держави, право шанувати своїх героїв і очікують на таку ж саму повагу. Тому не треба смійте ставити українську націю перед вибором, хто її Герої!

Звертаємося до нинішньої польської влади: пам'ятайте слова Пілсудського про те, що не може бути вільної Польщі без незалежної України. Уявна перемога над українцями в минулому стане серйозною поразкою для Польщі в майбутньому. Бо кожен удар у спину Україні завжди закінчувався трагічно для самих поляків.

Польська інтелігенція виступила з засудженням закону про внесення змін до "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів, вважаючи його впровадження загрозою для освіти, науки, свободи слова, а також стану міждержавних стосунків.

Вимагаємо від Президента Республіки Польща Анджея Дуду зайняти виважену добросусідську позицію та заветувати зміни до закону "Закону про Інститут національної пам'яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу" і деяких інших законів.

Знайте: ми не мовчатимемо й адекватно реагуватимемо на провокативні дії частини польського політикуму, який зазіхає на українську гідність, принижуючи наших Героїв.

Слава Україні!

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"