ВО "Свобода"

ENG

21 листопада 2017
Олег Береговий: У діях уряду вбачаємо наміри знищити лісову галузь України
Олег Береговий: У діях уряду вбачаємо наміри знищити лісову галузь України

Громадська рада при Київському обласному та по м. Київ управлінні лісового та мисливського господарства ухвалила рішення звернутися до Кабінету міністрів України, щодо недопустимости набрання чинности "Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року". Цю стратегію Кабмін схвалив таємно, без обговорення. Про це повідомив очільник Громадської ради, голова Іванківської районної організації ВО "Свобода" Олег Береговий.

Що найбільше турбує у цій стратегії?

1) Передача функцій здійснення господарської діяльности у галузі лісового та мисливського господарства новоствореному суб'єкту господарювання державної власности, повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України. Що означає фактичну ліквідацію шляхом, так званої реорганізації. А лісогосподарські підприємства нині працюють стабільно і є основними платниками податків у районах Київської області та одними з найбільших роботодавців.

2) Не передбачено фінансування галузі з Держб'юджету, а, навпаки, будуть додатково навантажені місцеві скарбниці, а також планується залучення фінансових ресурсів міжнародних донорських установ! Невідомо з яких джерел ми будемо повертати ці ресурси міжнародним донорам…

3) Відсутнє положення про лісовий фонд, який наразі є вкрай необхідним.

У експертному висновку до цього проекту, внесеним Мінагрополітики, в резюме є абзац: "Згідно з обґрунтуванням головного розробника, ухвалення розпорядження є однією з умов отримання третього траншу в рамках кредитної лінії від ЕС"!!!

"Особисто я в останніх ідеях уряду з передачею державних лісів у концесію та цією Стратегією бачу спільною одну єдину мету ‒ знищення лісової галузі. Уряд має думати, як зберегти та примножити ліси України, а не розпродати, зосередивши торгівлю ними в своїх руках. Наслідки реалізації цієї стратегії можуть призвести до незворотних екологічних та економічних наслідків. Маємо всіма силами попередити знищення зелених легень України та їх приватизацію", ‒ заявив голова громадської ради при Київському обласному та по м. Київ управлінні лісового та мисливського господарства, голова Іванківської районної партійної організації ВО "Свобода" Олег Береговий.

Звернення буде надіслано депутатам Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президенту Україні, а також до органів місцевого самоврядування. Окрім того, звернення було надіслано депутату Верховної Ради від ВО "Свобода" Олександру Марченку.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"