ВО "Свобода"

ENG

22 травня 2017
Вячеслав Хмельницький: Техногенна катастрофа, спричинена концесіонером "Білоцерківвода", ‒ загроза всьому Пороссю
Вячеслав Хмельницький: Техногенна катастрофа, спричинена концесіонером "Білоцерківвода", ‒ загроза всьому Пороссю

Міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий разом зі своїми поплічниками своєю бездіяльністю отруюють річки Рось і Протока. Невже очільник міста, не бачить, що вчиняє з місцевими водоймами концесіонер "Білоцерківводи"? Свободівці будуть вживати всіх заходів задля того, щоби повернути в управління громади міста підприємства від горе-інвестора, якому, крім власного збагачення, нічого не треба. Про це заявив депутат Київської обласної ради від ВО "Свобода", голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Вячеслав Хмельницький, коментуючи техногенну катастрофу, що сталася внаслідок дій концесіонера ТОВ "Білоцерківвода".

Зазначимо, що в ніч на 21 травня 2017 року після щорічної дезінфекції та промивки водопровідних мереж в місті Біла Церква концесіонер ТОВ "Білоцерківвода" скинув хлоровану воду в річку Протока, яка впадає в річку Рось. За фактом незаконного скиду води було зроблено виклик за номером 102. Працівники ГУНП в Київський області м. Біла Церква зафіксували порушення, взяли пояснення в активістів та депутата Київської обласної ради від ВО "Свобода", свободівця Вячеслава Хмельницького. Відповідно, націоналіст зробив заяву щодо внесення до єдиного реєстру досудових розслідувань факту забруднення водойм та навколишнього середовища.

Працівники поліції разом із громадськістю зробили забір зразків води й долучили їх до матеріалів справи для здійснення подальшої експертизи в рамках досудового розслідування. На місце події було також викликано заступника директора "Білоцерківвода" з технічних питань Кубіка С.В., який не спромігся пояснити, як відбулася екологічна катастрофа.

Наслідки техногенної катастрофи в Білій Церкві
Наслідки техногенної катастрофи в Білій Церкві

Зранку результатом незаконної діяльності ТОВ "Білоцерківвода" було масове отруєння риби та раків у річці Протока. Свідком цього стали мешканці м. Біла Церква, в.о. начальника Держпродспоживслужби в Київський області Вовкотруб В.Г., начальник Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини Золотаренко А.А., директор Білоцерківської міської державної лабораторії ветеренарної медицини Говага Є.С., провідні лікарі-епізоотологи Білоцерківської міської державної лікарні ветеринарної медицини Гладкий Є.О. та Плющ Б.М. Група швидкого реагування, до якої увійшли згадані особи, терміново прибула на місце надзвичайної події для відбору загиблої риби та річкової води. Відібрані зразки відправлено до регіональної державної лабораторії Держпрдспоживслужби в м. Києві та Київської області для з'ясування міри забруднення р. Протока, про що було складено відповідний акт.

В'ячеслав Хмельницький, коментуючи ситуацію, наголосив, що дії недобросовісного інвестора не можна залишати без кари. На його переконання, концесійну угоду має бути розірвано, а підприємство повернено у власність громади.

"Хочу нагадати, що за моєї каденції в Білоцерківський міській раді попереднього скликання "регіонали" разом із їхніми посіпаками передали КП "Білоцерківводоканал" в концесію на 15 років. Одним із документів, який визначав перелік робіт та видатки коштів на них, була інвестиційна угода, за якою концесіонер "Білоцерківвода" мав би витратити близько 85 мільйонів гривень на покращення технічного стану майна громади. Натомість за п'ять років діяльності жодного публічного звіту перед громадою не відбулося, зате громада Білої Церкви отримала одну із найбільших оплат в Україні за послуги з водопостачання та водовідведення ‒ 24 грн. за кубічний метр. Також протягом цього часу були порушені кримінальні провадження щодо діяльності концесіонера та безпосередньо процедури передачі в концесію. Це вже буде третє кримінальне провадження.

У мене виникає питання: невже міський голова Геннадій Дикий, який свого часу голосував за передачу підприємства в концесію, не бачить, що відбувається? Як представник "Самопомочі" він не далеко пішов від свого патрона ‒ той отруює твердими побутовими відходами Україну, а Дикий разом зі своїми партійцями ‒ річки Рось та Протока. Свободівці будуть вживати всі заходи за для того, щоби повернути в управління громади міста підприємства від горе-інвестора, якому, крім власного збагачення, нічого не треба", ‒ зазначив Вячеслав Хмельницький.

Відео: youtu.be.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"