ВО "Свобода"

ENG

22 серпня 2016
Богдан Мельничук: Карплюк повернувся - дерибан в Ірпінській міськраді триває
Богдан Мельничук: Карплюк повернувся - дерибан в Ірпінській міськраді триває

Початок нової 20-ї сесії Ірпінської міської ради було приурочено до тріумфального повернення блудного мера з чергової, чи то десятої, чи п'ятнадцятої з початку каденції відпустки. Правда, злі язики подейкують, що той "тріумф" коштував 4 мільйони "зелених", заплачених прокурорам за невтручання. Але ж ніхто їм свічки не тримав…

У сесійну залу нагнали кріпаків-бюджетників, а лизоблюди самі набігли. "Обнімашки" з "цілувашками" перемежовувалися гаслами на кшталт "Нова Україна починається з Ірпеня!". Хто в курсі: говоримо Ірпінь - маємо на увазі Карплюк! Говоримо Карплюк - маємо на увазі "Нові обличчя"! Отакий собі "культик особки" в окремо взятому місті.

Але свято рано чи пізно закінчується і доводиться братися до звичної справи - дерибану. Почали з приховування "кінців" у всіляких будовах і реконструкціях, які відбуваються не те що без конкурсу, як того вимагає законодавство, а й без технічної документації. Заднім числом затверджують значно завищені кошториси вже зроблених робіт як пайова участь забудовникам.

Остання сесія не стала винятком, і низка питань за поданням сумнозвісного комунального підприємства "Ірпіньжитлоінвестбуд" були проголосовані заднім числом. 1 млн. 69 тис. грн. - ремонт приміщень клубу дитячої творчості (вул. Ленінградська 4-а); 205 тисяч гривень - капітальний ремонт приміщень під амбулаторію сімейної практики загальної медицини (вул. Михайлівська, 22). І все - як пайова участь.

Як приклад маніпуляції - проект рішення №18 порядку денного. На перший погляд, питання "Про надання дозволу здійснювати роботи з розроблення проектної документації по об'єктах інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури в м. Ірпінь" потрібне і злободенне. Звернення до проектного інституту про підготовку проектної документації. Але ж відомо, що нечистий ховається в деталях - "проектним інститутом" виявився такий собі забудовник Бокоч І.Д.

Далі було дозволено фінансувати роботи з капітального ремонту гуртожитку по вул. Ново-Ірпінській доброму десятку забудовників. А ще дано згоду фізичній особі на фінансування робіт із капітального ремонту приміщення навчального класу школи №1 по вул. Тургенівській.

Також цим рішенням було надано дозвіл ЖБК "Гранд Віллас України" на проведення робіт з монтажу системи охоронної сигналізації приміщення дитячої поліклініки по вул. Садовій, 29 - звісно ж, без проектно-кошторисної документації. Як показала сесія 3 червня цього року, саме це ЖБК, яке разом з ТОВ "Сарафан" (останнє ЗМІ пов'язують з міським головою Карплюком) будує комплекс "Річ Таун", через півтора роки було зараховано 1 млн. 27 тис. за проведення ремонту приміщень під дитячу поліклініку по вул. Садовій, 29.

Далі внесено зміни в рішення №471 від 16 травня 2016 року, де зараховано як пайовий внесок 1млн. 849 тис. грн. ще восьми забудовникам. Вже й нагадувати не треба, що більшість щасливчиків, які мають право виконання робіт і яким зараховується пайовий внесок різними роботами, які виконані давним-давно - це депутати міськради від "Нових облич" і підконтрольні забудовники.

Яскравим прикладом того, як замітають сліди після фінансових махінацій, стала 8-ма сесія 18 лютого 2016 року, коли до порядку денного з 135 питань Карплюк з голосу включив ще 47, більша половина яких - про відстрочення настання відповідальності забудовників за порушення строків сплати пайового внеску та звільнення їх від сплати штрафних санкцій.

До слова, саме на цій сесії було внесено з голосу Карплюком і затверджено ганебний детальний план забудови 13.5 га по вул. Чехова, 27, який навіть Партія регіонів два роки не могла просунути. Також з голосу міський голова подав питання і за це без розгляду і без проекту рішення проголосували на профільній комісії за надання дозволу на розробку Детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь, обмеженого вул. Маяковського, пров. Озерний, вул. Достоєвського та вул. Гайдара.

Фракція "Свободи" в Ірпінській міськраді не голосувала за ці питання, і того ж дня я скерував депутатське звернення щодо ветування міським головою непрозорих рішень, але…

Як пізніше з'ясувалось, секретний Детальний план - це забудова багатоповерхівками 20 га ріллі у заплаві річки Ірпінь. І 11 серпня цей ганебний план забудови мав бути затверджений - пункт 24 порядку денного. Але голосувати не насмілилися. Мабуть, злякалися великої кількості представників ЗМІ, яким Карплюк анонсував своє повернення. Але план не поховали остаточно. А це значить, що на якійсь наступній сесії він знову з'явиться в порядку денному.

І наостанок, майже 20 соток землі відділу культури за адресою: м. Ірпінь, вул. 74 Стрілецької дивізії, 1 (міський будинок культури) змінено цільове призначення і переведено під будівництво чергової багатоповерхівки. Дерибан в Ірпені продовжується.

Богдан Мельничук, депутат Ірпінської міської ради від ВО "Свобода"